Rolex Saat Alan Yerler

Rolex Saat Alan Yerler

Alfred Davis ve Hans Wilsdorf tarafından 1905’te kurulan ve ismi Wilsdorf and Davis olan şirket 1908 yılında Rolex ismini tescil ettirdi ve İsviçre’de ofis açtı. Rolex isminin seçilmesindeki nedenler, kısa olması ve saatlerin üzerine kolaylıkla sığması ve dönemin en önemli pazarlarında konuşulan dillerde neredeyse aynı şekilde telaffuz edilmesiydi.
Şirket ürettiği saatler için1914 yılında denizcilikte kullanılan kronometreler için verilen bir sertifika olan “A Sınıfı Kesinlik Sertifikası” almaya hak kazandı. Bunun gibi birçok yenilik ve özellik sayesinde bu saatler Rolex saat alan yerler tarafından dikkatle izlenmektedir.
1919 yılında 1.Dünya Savaşı sebebiyle değerli metallerden alınan vergilerin çok yüksek olmasından dolayı tamamen İsviçre’ye taşınan şirket, günümüzde de faaliyetlerine Cenevre’de bulunan merkezinden yön vermektedir. Günümüzde şirket kuruculardan Hans Wilsdorf adına kurulan vakıf tarafından yönetilmekte ve şirketin geliri hayır işlerine aktarılmaktadır.

Lüks, Statü ve Stil Denildiği Zaman Akla İlk Gelen Marka

100 yıldan fazla süredir üretim yapan Rolex’in ürettiği birçok seri olmuştur, Oyster Perpetual, Professional ve Cellini serileri ise aktif olarak üretim yapılmaktadır. Seri dışı modellerin üretimleri de gerçekleştirilmektedir. Rolex saatlerin fiyatları çok yüksek olduğu gibi, daha önce kullanılmış saatlerinde fiyatları oldukça yüksektir. Çok ünlü kişiler tarafından kullanıldığı belgelenmiş bazı Rolex’ler rahatlıkla birkaç milyon dolara kadar alıcı bulabilmektedirler. Bundan dolayı Rolex saat alan yerler saatlerin durumu kadar, daha önce kim tarafından kullanıldığı, nerede kullanıldığı gibi bilgilere de önem vermektedirler.
Çok uzun süredir üretilen ve aktif olarak kullanılan saatler olmasından dolayı, kendilerine getirilen saatleri dikkatli olarak inceleyip, saatin durumuna göre hareket etmektedirler. Saatin eski sahibi, saatin durumunun yanında saat modelinin nadirliği ve tasarımı da bizim gibi Rolex saat alan yerler için en önemli ölçütlerden biridir.

Gizliliğe Özen Gösteriyoruz

Birçok insan için zamanı gösteren bir aletten ziyade bir tutku nesnesi olan Rolex marka saatler, birçok insanın maddi olarak zor durumda kalmadan saatler olduklarından dolayı alım ve satım işlemleri gizlilik gerektirmektedir. Satıcılar gibi bu saatleri alan insanlar da kimliklerini gizli tutmak isteyebilmektedir. Bu hassasiyeti dikkate alarak müşterilerimizin mahremiyetine korumak adına maksimum özeni göstererek bu özel saatlerin yeni sahiplerine ulaşmalarını sağlıyoruz.